Продавець Интернет магазин «АрмСет» розвиває свій бізнес на Prom.ua 10 років.
Знак PRO означає, що продавець користується одним з платних пакетів послуг Prom.ua з розширеними функціональними можливостями.
Порівняти можливості діючих пакетів
Кошик
240 відгуків

Наразі компанія не може швидко відповісти на ваше повідомлення, оскільки за її графіком роботи зараз не робочий час. Компанія відповість вам найближчим часом.

Нитки поліамідні кручені

Нитки поліамідні кручені

Що дає кручення?

Кручення (Просимо не плутати кручені нитки з крученими!!!) дозволяє многофиламентной (що складається з безлічі волоконец) нитки тримати структуру загальної нитки і у процесі її використання, довго не втрачати своїх властивостей за рахунок фіксування їх між собою.

Має високу розривне навантаження і подовження, хорошу опірність до стирання, стійкість до багаторазового вигину. В основному напрацьовується нитка білого кольору (сувора нитка) і в меншій мірі нитка виготовляється з кольорового сировини.

З волокнистих матеріалів отримують тонкі нитки, звані пряжею або первинними нитками. Свою назву пряжа отримала від процесу прядіння натуральних волокон, коли окремі волокна, скручуючись та сплочаясь один з одним, витягуються в тонку довгу нитку. Однак основна маса цілісних синтетичних волокон не піддається такому прядіння, а скручується в первісну тонку, так звану многофиламентную нитку. Тим не менш, за аналогією з натуральної, вона часто називають пряжею.

В залежності від призначення пряжа поділяється на ткацьку, трикотажну, нитяну, канатну, сетевязальную та ін При цьому у всіх випадках вона є лише напівфабрикатом, з якого виготовляють ті чи інші промислові вироби. У промисловому рибальстві пряжа, або первинна нитка, служить для виробництва риболовних ниток та сіткового полотна.

Технічні властивості первинної нитки впливають на якість риболовних виробів і в свою чергу залежать від виду волокнистого матеріалу.

Нитка гладку многофиламентную, синтетичну, на відміну від мононитки, часто складно визначити звичайними вимірювальними приладами (мікрометром, штангенциркулем) складно через відносно м'якою структури нитки , тому замість безпосереднього вимірювання її товщину висловлюють побічно, як співвідношення між довжиною і масою. Для цієї мети використовується система питомої вимірювання щільності в текс.

Ми можемо запропонувати нитка поліамідну кручені наступних різновидів і тексов:

Для рибної промисловості (рибальства) :

 

 

Сувора(нефарбована)

від 29 текс х1х2 до 29 текс х2х3;

 

93,5 текс х1х3;

 

від 187 текс х1х2 - 187 текс х3х3.

Застосовуються: у сетевязании, для пошиття та ремонту знарядь лову.

Для зшивання мішків:

 

 

Сувора(нефарбована)

93,5 текс х1х3;

 

187 текс х1х2; 187 текс х1х3.

Застосовуються: в швейній та взуттєвоій промисловості, в харчовій промисловості при виробництві ковбасних виробів, також поліамідні нитки використовують для побутових і господарських потреб.

Система текс заснована на лінійній щільності (Т), що виражає відношення маси нитки до її довжині. За одиницю маси приймають грам (м), а за одиницю довжини – кілометр (км). Отримані одиниці називають тексами і позначають текс.

Т=m/L, (1)

де Т – лінійна щільність, текс; m – маса нитки, кг; L – довжина нитки, км.

Таким чином, товщина нитки виражається її лінійною щільністю (Т): чим товще нитка, тим більше її лінійна щільність. Значить, нитка, у якої Т=20 текс, тонші нитки з Т=50 текс, так як 1 км першої важить всього 20 м, а другий – 50 р.

Для дуже тонкої нитки, коли Т < 1 текс, товщину можна позначити в миллитексах (мтекс), тобто в міліграмах на кілометр (мг/км), а для товстої нитки, коли T > 1000 текс, - в килотексах (ктекс), тобто в кілограмах на кілометр (кг/км).

1 текс = 1000 мтекс

1 текс = 0,001 ктекс

Пряжа, або первинна нитка, що випускається хімічної (текстильної) промисловості. Для промислового рибальства виробляється відповідно до ГОСТ (або галузевих ТУ) лише обмежений асортимент пряжі з лінійною щільністю 5, 15.6, 29, 93.5, 187, 250 текс.

Одним з найважливіших видів риболовних матеріалів є рибальські нитки. Вони застосовуються для в'язки сіткових полотен, посадки знарядь лову, різних повязочных робіт і т. д. Такі нитки виходять, головним чином, шляхом скручування з пряжі або первинних ниток, і називаються нитками рибальськими крученими.

Рибальські нитки скручуються з декількох складених разом первинних ниток або пряжі, однакової товщини, тобто однаковою лінійної щільності. Нитки отримують поетапно. Спочатку первинні нитки по дві-три штуки скручують в групи, а потім кілька груп скручують разом, в результаті чого утворюється нитка. Ці нитки в свою чергу можуть скручуватися між собою по кілька штук в більш товсту нитку і т. д. У зв'язку з цим нитки бувають двухкруточными, коли скручування проводиться два рази – спочатку в групи, а потім групи між собою; трехкруточными, коли в третє кручення між собою беруться вже двухкруточные нитки; четырехкруточные і т. д. Тоді конструкцію нитки і порядок її скручування можна позначити, наприклад, так: 2x3, 3x3, 2x3x3, 2x4x3 і т. д. В цих позначеннях перша цифра указываетначисло первинних ниток в групі, друга – число таких груп, а остання – число скручувань. Їх зазвичай буває три, тобто нитки, як правило, складаються з трьох остаточних груп або ниток, які називають трійниками. При цьому нитка виходить рівною і стійкою. Якщо нитку скручувати в останньому крученні з чотирьох складових, то нитка може у своєму перерізі деформуватися, так як складові пасма можуть вдавливаться попарно між собою (рис).

а – трехпрядная; б – четырехпрядная; в – здавлювання пасом; р – ліва крутка; д – права крутка

Рис. Структура ниток:

а – трехпрядная; б – четырехпрядная; в – здавлювання пасом;

р – ліва крутка; д – права крутка

Щоб нитки не розкручувалася, пряжу скручують в одну сторону, наприклад вправо, а групи – в зворотну, тобто вліво, третє кручення знову вправо і т. д. При цьому, якщо кручення відбувається за годинниковою стрілкою, крутка називається правою і позначається Z, якщо проти годинникової – лівої і позначається S (див. рис.).

Зазвичай остання крутка робиться правою. Тоді у наведеному вище прикладі чергування крутки буде наступним: SZ; SZ; ZSZ; ZSZ.

До технічним властивостям риболовних ниток відносяться: товщина, лінійна щільність, міцність, крутка, пружність, рівність, наявність вад та ін.

Товщина нитки визначається її діаметр в міліметрах. Щоб знайти діаметр, на якийсь стержень або трубку діаметром не менше 50 мм щільно намотують 11 шлагов нитки. Між ними не повинно бути пробілів, але і здавлювати шлаги не можна. Лінійкою або іншим приладом вимірюють відстань від першого до одинадцятого шлага і ділять на 10. Відповідно до методики лабораторних випробувань таких вимірювань роблять кілька і беруть середню величину.

Діаметр нитки можна визначати під мікроскопом з мікрометричним об'єктивом або з допомогою екранного мікроскопа.

Найбільш повне уявлення про нитці, її товщині і конструкції дає лінійна щільність Т.

Для нитки, скрученої з декількох первинних ниток, лінійна щільність виражається наступним чином:

Т = (m/L) текс х n1 х n2 х n3, (2)

де m/L– лінійна щільність первинних ниток, текс;

n1 – число первинних ниток в першому крученні;

n2 – число груп у другому крученні;

n3 – число груп або ниток в третьому, остаточному крученні.

Нехай, наприклад, нитка потрійного кручення скручена з первинних ниток з лінійною щільністю 93,5 текс (трійник) у першому крутіння – по дві нитки, у другому-чотири. Тоді

Т = 93,5 текс х 2 х 4 х 3.

Для нитки подвійного кручення

Т = (m/L) текс xn1 xn2

Наприклад,

Т = 29 текс x5 x3.

Іноді застосовують спрощену запис, беручи загальну суму всіх первинних ниток. У наших прикладах це буде виглядати так:

Т = 93,5 текс x24

Т = 29 текс x15.

Такі записи простіше, але не роз'яснюють конструкцію нитки.

Порівнюючи нитки з лінійною густиною T=29тексх3х3 і Т=29тексх5хЗ, можна сказати, що перша тонше, так як хоча первинні нитки в них і однакової товщини, але і першій нитці їх 9, а у другій – 15.

Якщо нитки складаються з різного числа первинних ниток з різною лінійною щільністю, наприклад Т=29тексх5хЗ і Т=93,5тексх2хЗ, то для їх порівняння застосовують поняття результуючої лінійної щільності (TRH). Щоб отримати її, множать лінійну щільність первинної нитки на їх число. Наприклад:

Т = 29 текс x5 x3; TRH= 435 текс

Т = 93,5 текс x2 x3; TRH= 561 текс.

Друга нитка має велику результуючу щільність, отже, вона товщі. Ця результуюча лінійна щільність називається номінальною результуючої щільністю і позначається TRH.

Практично результуючу лінійну щільність знаходять шляхом зважування на технічних або аналітичних вагах відрізка нитки (проби) встановленої стандартної довжини і розрахунком за формулою:

Т = 1000(мН/LН) текс (3)

Формула (3) відрізняється від наведеної раніше формули (1) тим, що замість маси (м) первинної нитки (m) та її довжини (L) береться маса всієї нитки (мН), що складається з декількох первинних ниток, і її довжина. Якщо зважування відбувалося в умовах фактично існуючої вологості, то отримана лінійна щільність називається фактичною результуючої лінійною щільністю матеріалу (ТRФ), а якщо при нормальній (кондиційної) вологості матеріалу – кондиційної результуючої лінійною щільністю (ТRК).

У конструкторської документації позначення лінійної щільності Т зазвичай опускається і записується, наприклад, не «нитка капронова Т=93,5тексх1хЗ», а «нитка капронова 93,5тексх1хЗ».

Найважливішим технічним властивістю ниток є їх міцність. Вона залежить від міцності вихідної нитки, але не дорівнює сумарній міцності прядинок (філаментів), що складають нитку. Встановлено, що при кожній крутку втрачається 15-20% сумарної міцності свиваемых виробів. Міцність характеризується розривним навантаженням і розривною довжиною. Розривне навантаження – це зусилля, що розривають нитка, розривна довжина – це довжина, при якій підвішена за один кінець нитка розривається під дією власної сили тяжіння.

Рибальські нитки володіють пружністю – здатністю подовжувати під дією розтягуючих зусиль і знову зменшуватися після припинення їх дії. Це властивість – позитивний фактор, тому що амортизуються різні ривки, але в той же час зайві подовження деформують знаряддя лову в роботі, спотворюють його форму і розміри. Синтетичні матеріали, наприклад капрон і нейлон, володіють великою пружністю. Так, у капронових ниток, особливо товстих, подовження вже при навантаженні, рівної 50% розривного, досягає 15-20%. Перевищення 50%-ної навантаження взагалі небезпечно.

Найважливішим технічним властивістю риболовних ниток є крутка. Вона має великий вплив на міцність, щільність, масу, усадку і інші технічні властивості ниток. Кручені називається число витків (кручений) одиночної структурної складової (пасма, одиночної нитки і т. д.), що припадають на 1 м довжини нитки. Вона позначається і визначається на спеціальному приладі – круткомере.

В залежності від кількості кручений на метр нитки можуть призначатися як для рибної

промисловості(висока крутка) так і для зшивання і зашивання(полога крутка)

Інші статті

Наскільки вам зручно на сайті?

Розповісти Feedback form banner