Продавець Интернет магазин «АрмСет» розвиває свій бізнес на Prom.ua 10 років.
Знак PRO означає, що продавець користується одним з платних пакетів послуг Prom.ua з розширеними функціональними можливостями.
Порівняти можливості діючих пакетів
Кошик
238 відгуків

Нитки поліамідні кручені

Нитки поліамідні кручені

Що дає кручення?

Кручення (Просимо не плутати кручені нитки з крученими!!!) дозволяє многофиламентной (що складається з безлічі волоконец) нитки тримати структуру загальної нитки і у процесі її використання, довго не втрачати своїх властивостей за рахунок фіксування їх між собою.

Має високу розривне навантаження і подовження, хорошу опірність до стирання, стійкість до багаторазового вигину. В основному напрацьовується нитка білого кольору (сувора нитка) і в меншій мірі нитка виготовляється з кольорового сировини.

З волокнистих матеріалів отримують тонкі нитки, звані пряжею або первинними нитками. Свою назву пряжа отримала від процесу прядіння натуральних волокон, коли окремі волокна, скручуючись та сплочаясь один з одним, витягуються в тонку довгу нитку. Однак основна маса цілісних синтетичних волокон не піддається такому прядіння, а скручується в первісну тонку, так звану многофиламентную нитку. Тим не менш, за аналогією з натуральної, вона часто називають пряжею.

В залежності від призначення пряжа поділяється на ткацьку, трикотажну, нитяну, канатну, сетевязальную та ін При цьому у всіх випадках вона є лише напівфабрикатом, з якого виготовляють ті чи інші промислові вироби. У промисловому рибальстві пряжа, або первинна нитка, служить для виробництва риболовних ниток та сіткового полотна.

Технічні властивості первинної нитки впливають на якість риболовних виробів і в свою чергу залежать від виду волокнистого матеріалу.

Нитка гладку многофиламентную, синтетичну, на відміну від мононитки, часто складно визначити звичайними вимірювальними приладами (мікрометром, штангенциркулем) складно через відносно м'якою структури нитки , тому замість безпосереднього вимірювання її товщину висловлюють побічно, як співвідношення між довжиною і масою. Для цієї мети використовується система питомої вимірювання щільності в текс.

Ми можемо запропонувати нитка поліамідну кручені наступних різновидів і тексов:

Для рибної промисловості (рибальства) :

 

 

Сувора(нефарбована)

від 29 текс х1х2 до 29 текс х2х3;

 

93,5 текс х1х3;

 

від 187 текс х1х2 - 187 текс х3х3.

Застосовуються: у сетевязании, для пошиття та ремонту знарядь лову.

Для зшивання мішків:

 

 

Сувора(нефарбована)

93,5 текс х1х3;

 

187 текс х1х2; 187 текс х1х3.

Застосовуються: в швейній та взуттєвоій промисловості, в харчовій промисловості при виробництві ковбасних виробів, також поліамідні нитки використовують для побутових і господарських потреб.

Система текс заснована на лінійній щільності (Т), що виражає відношення маси нитки до її довжині. За одиницю маси приймають грам (м), а за одиницю довжини – кілометр (км). Отримані одиниці називають тексами і позначають текс.

Т=m/L, (1)

де Т – лінійна щільність, текс; m – маса нитки, кг; L – довжина нитки, км.

Таким чином, товщина нитки виражається її лінійною щільністю (Т): чим товще нитка, тим більше її лінійна щільність. Значить, нитка, у якої Т=20 текс, тонші нитки з Т=50 текс, так як 1 км першої важить всього 20 м, а другий – 50 р.

Для дуже тонкої нитки, коли Т < 1 текс, товщину можна позначити в миллитексах (мтекс), тобто в міліграмах на кілометр (мг/км), а для товстої нитки, коли T > 1000 текс, - в килотексах (ктекс), тобто в кілограмах на кілометр (кг/км).

1 текс = 1000 мтекс

1 текс = 0,001 ктекс

Пряжа, або первинна нитка, що випускається хімічної (текстильної) промисловості. Для промислового рибальства виробляється відповідно до ГОСТ (або галузевих ТУ) лише обмежений асортимент пряжі з лінійною щільністю 5, 15.6, 29, 93.5, 187, 250 текс.

Одним з найважливіших видів риболовних матеріалів є рибальські нитки. Вони застосовуються для в'язки сіткових полотен, посадки знарядь лову, різних повязочных робіт і т. д. Такі нитки виходять, головним чином, шляхом скручування з пряжі або первинних ниток, і називаються нитками рибальськими крученими.

Рибальські нитки скручуються з декількох складених разом первинних ниток або пряжі, однакової товщини, тобто однаковою лінійної щільності. Нитки отримують поетапно. Спочатку первинні нитки по дві-три штуки скручують в групи, а потім кілька груп скручують разом, в результаті чого утворюється нитка. Ці нитки в свою чергу можуть скручуватися між собою по кілька штук в більш товсту нитку і т. д. У зв'язку з цим нитки бувають двухкруточными, коли скручування проводиться два рази – спочатку в групи, а потім групи між собою; трехкруточными, коли в третє кручення між собою беруться вже двухкруточные нитки; четырехкруточные і т. д. Тоді конструкцію нитки і порядок її скручування можна позначити, наприклад, так: 2x3, 3x3, 2x3x3, 2x4x3 і т. д. В цих позначеннях перша цифра указываетначисло первинних ниток в групі, друга – число таких груп, а остання – число скручувань. Їх зазвичай буває три, тобто нитки, як правило, складаються з трьох остаточних груп або ниток, які називають трійниками. При цьому нитка виходить рівною і стійкою. Якщо нитку скручувати в останньому крученні з чотирьох складових, то нитка може у своєму перерізі деформуватися, так як складові пасма можуть вдавливаться попарно між собою (рис).

а – трехпрядная; б – четырехпрядная; в – здавлювання пасом; р – ліва крутка; д – права крутка

Рис. Структура ниток:

а – трехпрядная; б – четырехпрядная; в – здавлювання пасом;

р – ліва крутка; д – права крутка

Щоб нитки не розкручувалася, пряжу скручують в одну сторону, наприклад вправо, а групи – в зворотну, тобто вліво, третє кручення знову вправо і т. д. При цьому, якщо кручення відбувається за годинниковою стрілкою, крутка називається правою і позначається Z, якщо проти годинникової – лівої і позначається S (див. рис.).

Зазвичай остання крутка робиться правою. Тоді у наведеному вище прикладі чергування крутки буде наступним: SZ; SZ; ZSZ; ZSZ.

До технічним властивостям риболовних ниток відносяться: товщина, лінійна щільність, міцність, крутка, пружність, рівність, наявність вад та ін.

Товщина нитки визначається її діаметр в міліметрах. Щоб знайти діаметр, на якийсь стержень або трубку діаметром не менше 50 мм щільно намотують 11 шлагов нитки. Між ними не повинно бути пробілів, але і здавлювати шлаги не можна. Лінійкою або іншим приладом вимірюють відстань від першого до одинадцятого шлага і ділять на 10. Відповідно до методики лабораторних випробувань таких вимірювань роблять кілька і беруть середню величину.

Діаметр нитки можна визначати під мікроскопом з мікрометричним об'єктивом або з допомогою екранного мікроскопа.

Найбільш повне уявлення про нитці, її товщині і конструкції дає лінійна щільність Т.

Для нитки, скрученої з декількох первинних ниток, лінійна щільність виражається наступним чином:

Т = (m/L) текс х n1 х n2 х n3, (2)

де m/L– лінійна щільність первинних ниток, текс;

n1 – число первинних ниток в першому крученні;

n2 – число груп у другому крученні;

n3 – число груп або ниток в третьому, остаточному крученні.

Нехай, наприклад, нитка потрійного кручення скручена з первинних ниток з лінійною щільністю 93,5 текс (трійник) у першому крутіння – по дві нитки, у другому-чотири. Тоді

Т = 93,5 текс х 2 х 4 х 3.

Для нитки подвійного кручення

Т = (m/L) текс xn1 xn2

Наприклад,

Т = 29 текс x5 x3.

Іноді застосовують спрощену запис, беручи загальну суму всіх первинних ниток. У наших прикладах це буде виглядати так:

Т = 93,5 текс x24

Т = 29 текс x15.

Такі записи простіше, але не роз'яснюють конструкцію нитки.

Порівнюючи нитки з лінійною густиною T=29тексх3х3 і Т=29тексх5хЗ, можна сказати, що перша тонше, так як хоча первинні нитки в них і однакової товщини, але і першій нитці їх 9, а у другій – 15.

Якщо нитки складаються з різного числа первинних ниток з різною лінійною щільністю, наприклад Т=29тексх5хЗ і Т=93,5тексх2хЗ, то для їх порівняння застосовують поняття результуючої лінійної щільності (TRH). Щоб отримати її, множать лінійну щільність первинної нитки на їх число. Наприклад:

Т = 29 текс x5 x3; TRH= 435 текс

Т = 93,5 текс x2 x3; TRH= 561 текс.

Друга нитка має велику результуючу щільність, отже, вона товщі. Ця результуюча лінійна щільність називається номінальною результуючої щільністю і позначається TRH.

Практично результуючу лінійну щільність знаходять шляхом зважування на технічних або аналітичних вагах відрізка нитки (проби) встановленої стандартної довжини і розрахунком за формулою:

Т = 1000(мН/LН) текс (3)

Формула (3) відрізняється від наведеної раніше формули (1) тим, що замість маси (м) первинної нитки (m) та її довжини (L) береться маса всієї нитки (мН), що складається з декількох первинних ниток, і її довжина. Якщо зважування відбувалося в умовах фактично існуючої вологості, то отримана лінійна щільність називається фактичною результуючої лінійною щільністю матеріалу (ТRФ), а якщо при нормальній (кондиційної) вологості матеріалу – кондиційної результуючої лінійною щільністю (ТRК).

У конструкторської документації позначення лінійної щільності Т зазвичай опускається і записується, наприклад, не «нитка капронова Т=93,5тексх1хЗ», а «нитка капронова 93,5тексх1хЗ».

Найважливішим технічним властивістю ниток є їх міцність. Вона залежить від міцності вихідної нитки, але не дорівнює сумарній міцності прядинок (філаментів), що складають нитку. Встановлено, що при кожній крутку втрачається 15-20% сумарної міцності свиваемых виробів. Міцність характеризується розривним навантаженням і розривною довжиною. Розривне навантаження – це зусилля, що розривають нитка, розривна довжина – це довжина, при якій підвішена за один кінець нитка розривається під дією власної сили тяжіння.

Рибальські нитки володіють пружністю – здатністю подовжувати під дією розтягуючих зусиль і знову зменшуватися після припинення їх дії. Це властивість – позитивний фактор, тому що амортизуються різні ривки, але в той же час зайві подовження деформують знаряддя лову в роботі, спотворюють його форму і розміри. Синтетичні матеріали, наприклад капрон і нейлон, володіють великою пружністю. Так, у капронових ниток, особливо товстих, подовження вже при навантаженні, рівної 50% розривного, досягає 15-20%. Перевищення 50%-ної навантаження взагалі небезпечно.

Найважливішим технічним властивістю риболовних ниток є крутка. Вона має великий вплив на міцність, щільність, масу, усадку і інші технічні властивості ниток. Кручені називається число витків (кручений) одиночної структурної складової (пасма, одиночної нитки і т. д.), що припадають на 1 м довжини нитки. Вона позначається і визначається на спеціальному приладі – круткомере.

В залежності від кількості кручений на метр нитки можуть призначатися як для рибної

промисловості(висока крутка) так і для зшивання і зашивання(полога крутка)

Інші статті

Наскільки вам зручно на сайті?

Розповісти Feedback form banner